Quartet is the only permanent common programme prepared and aired in all four public service TV stations of Poland, Czech Republic, Hungary and Slovakia. Currently it is broadcasting in Polish television TVP3, TVP3 Rzeszów and TVP3 Kraków, TVP Polonia, in Czech television CT, in Slovak television RTVS and in Hungarian television on DUNA and DUNA WORLD channels. Each magazine deals with one main topic presented from the point of view of particular journalists from the four countries. Countries prepare their own language versions of the programme consisting of 4 shots. Quartet magazine was awarded The International Visegrad Prize in 2015 by the Visegrad Group (V4) ministries and is supported by International Visegrad Fund. On this site you can watch Quartet’s video in 4 language versions. Meet people, places, attractions, nature, traditions of the V4 regions
Projects supported by the Visegrad FundThe programme includes the oldest Central European Festival of Literature: The Month of the Author's Reading in Brno, in Czech Republic. In the American State of Indiana,agriculture employees from the V4 countriesexpanded their knowledge by visiting local farmers.The Visegrad Literary Residencies project enables a joint stay and creative activitiesto four authors from V4 countries. Thanks to the support of the Visegrad Foundation, journalists from the Czech Republic, Slovakia, Hungary and Poland were able to explore the secrets of the KGB archives in Kiev.
HUSKCZPL
We all haveour national breedsof animalsIn this episode we will get to know animals inherently tied to our countries. We will meet three of the seven Czech dog breeds.We will find out what a Hungarian Mangalia is. The Slovak "čuvač" is a beautiful and wise dog, very hardworking and friendly. The Polish horse, whose ancestor is a forest tarpan, serves and helps people today.
HUSKCZPL
W programie najstarszy środkowo-europejski festiwal literatury: Miesiąc Autorskiego Czytania w czeskim Brnie. W amerykańskiej Indianie swoją wiedzę poszerzali rolnicy z krajów V4 odwiedzając tamtejszych farmerów. Projekt Wyszehradzkie Rezydencje Literackie umożliwia wspólny pobyt i tworzenie czwórce autorów z krajów V4. Dzięki wsparciu Fundacji Wyszehradzkiej dziennikarze z Czech, Słowacji , Węgier i Polski mogli zgłębiać tajemnice archiwum KGB w Kijowie.
W tym odcinku poznamy zwierzęta nieodłącznie związane z naszymi krajami. Z siedmiu czeskich ras psów poznamy trzy. Dowiemy się co to takiego węgierska Mangalica. Słowacki „čuvač” to piękny i mądry pies, bardzo pracowity i przyjacielski. Polski konik którego przodkiem jest leśny tarpan służy i pomaga dziś ludziom
W tym odcinku przykłady, jak mieszkańcy Czech, Słowacji, Węgier i Polski stawiają na ekologię. Odwiedzamy małą węgierską firmę w Veszprem, która daje drugie życie odzieży z jeansu. Botanik Łukasz Łuczaj przywraca polskiej kuchni pospolite rośliny i jadalne zioła. W czeskiej Ostrawie postawiono na przerabianie śmieci, aby stały się jeszcze użyteczne. Odwiedzimy koszycki sklep na Kopcu gdzie króluja ekologiczne produkty i nie używa się opakowań.
W tym odcinku przyglądamy się atrakcjom turystycznym naszych krajów. Zapraszamy do odwiedzenia krakowskiego Podgórza, proponujemy podróż nad węgierski Balaton i wioskę skarbów, zabieramy widzów do metropolii turystycznej jaką są dziś Koszyce, a także poznamy tajemnice czeskiego Ołomuńca.
Polska Wisła to integralna i nieodłączna część historycznego Krakowa. Daje mu wyjątkową atmosferę i dużo relaksu. Wzdłuż brzegów morawskiej Dyji można podziwiać piękne naturalne otoczenie, ale także kilka zamków, urokliwych miasteczek i fabryk wodnych. Przełom Hornadu to niezwykłe dzieło matki natury. Idealny raj dla miłośników naturalnego piękna, turystyki pieszej i zabytków. Rzeka Cisa w dolnych Węgrzech prze wieki ustala rytm życia w tym regionie. Zachowała ten wpływ po dzień dzisiejszy.
Badacze z Brna zajmują się opracowaniem urządzenia do diagnozowania raka piersi. Jest dokładniejsze i pozbawione promieniowania. Z Rzeszowa wyjeżdżają w świat nie tylko drukarki 3D, ale także przemysłowe maszyny drukarskie 5D. Młodzi węgierscy artyści opracowali płytki z odpadów z tworzyw sztucznych, które wytwarzają energię. Po prostu wystarczy po nich chodzić. Wynalazki w dziedzinie nowych ekologicznych napędów samochodów przyszłości powstały w głowach kreatywnych inżynierów z Politechniki w Koszycach.
Długa 800-letnia historia słynnego Oświęcimia jest pasją amatorskiego historyka z tego polskiego miasta nazywanego kiedyś "pomyślnością Jerozolimy". W Ostrawie grupa mieszkańców stworzyła wspaniałe warunki dla osób niepełnosprawnych. Znaleźli nie tylko pracę, ale całkowicie zmienili życie. W Budapeszcie stworzono niezwykłą kawiarnię, gdzie ludzie dzielą się radością. Gościom w tym popularnym miejscu przyświeca hasło "nie rezygnuję z bycia miłym”. Odwiedzimy też spichlerz w Jabłonowie nad Turnią, który dzięki jego właścicielom nadał wiosce bajkowego uroku.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, która ma problemy ze słuchem, podjęłą odważną decyzję. Zdobyła nowe kwalifikacje, założyła cukiernię w Szegedzie i do perfekcji opanowała sztukę tworzenia tortów i ciast. W Zlinie w Czechach założono Centrum Przemysłu Twórczego i Biznesu. Dach nad głową, a zwłaszcza profesjonalną pomoc zdobywają kreatywni i przedsiębiorczy młodzi ludzie na starcie do życia zawodowego. Już jako studenci zainteresowali się drukarkami 3D, które stanowiły przełom w tej dziedzinie. Dzisiaj w Rzeszowie odnoszą sukcesy jako przedsiębiorcy. Eksportują swoje produkty 3D na cały świat. Rodzinna hodowla kóz w środkowej Słowacji karmi młodych małżonków. To dla nich nie tylko praca, ale także styl życia. Zdrowe produkty, zdrowe środowisko i poczucie przynależności do wszystkiego, co ich otacza.
W Turczańskiej Szczawinicy odwiedzamy rodzinę, do której należy 15 pięknych zaprzęgowych psów. W otoczeniu pięknej przyrody spełniają swoje marzenia. Górska wioska Biała Woda zmieniła życie ludzi, którzy zmęczeni miejskim stresem, znaleźli nowy sens życia. Minerały i Zemplínske Vrchy zafascynowały węgierskiego urzędnika. Opuścił miasto, gdzie był finansistą, zgłębił wiedzę z geofizyki i szuka dziś minerałów. Znalazł też szczęście. W Jaworkach swoje przeznaczenie znalazła Kasia z Warszawy. Zostawiła pracę w reklamie, a teraz z mężem rzeźbiarzem zajmują się sztuką i hodowlą psów zaprzęgowych. Bycie maszerem stało się dla niej wielką pasją.
W programie wędrujemy śladami mumii i relikwii jakie można spotkać w krajach czwórki wyszehradzkiej. Mamy okazję zobaczyć Konstancję u św. Jakuba i Grobowiec Kapucynów, które są częścią historii Brna. Podziemia węgierskiego miasta Vác ukrywają sekrety dawnej burżuazji. Ta ekspozycja jest znana na całym świecie. Zmumifikowana hrabina Žofia nierozerwalnie związana z zamkiem Pięknej Góry (Krasna Horka) i zamkiem Betliar pozostaje tajemnicą dla historyków do dnia dzisiejszego. Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Jarosławiu chroni relikwie, a wyjątkowy ołtarz zawiera kilkaset cząstek ciał świętych i błogosławionych z całego świata.
W tym odcinku programu o niezwykłych artystach i dziełach sztuki. W twórczości oryginalnego polskiej artystki z Krakowa przebija siła wolnej kobiecej osobowości. W Ostrawskiej Galerii Sztuki zgromadzono wiele artystycznych skarbów wspomaganych najnowocześniejszą technologią cyfrową.
Węgierska Pannonhalma słynie z produkcji wspaniałego szkła witrażowego, które było niegdyś przywilejem świątyń i pałaców. Niezwykłe zdolności artystki ze Słowacji pojawiły się przez przypadek po ciężkiej chorobie. Dziś mieszkanka Medzeva tworzy magiczne, piaskowe stworzenia dla dzieci i dorosłych.
W tym odcinku odkrywamy tajemnice muzeów. Każdego dnia niewidziane kolekcje udostępniono tylko widzom Kwartetu. Zaskakujące jest to, że dostęp do nich jest praktycznie niemożliwy.
W tym odcinku o niezwykłych rekordach. Krystian Herba z Rzeszowa pokonuje najwyższe budynki świata na rowerze. Młodzi mieszkańcy Koszyc biją rekordy w tańcu. Na Węgrzech rekordzistkami są dziewczęta skaczące na skakankach. A czeskie artystki są mistrzyniami w ozdabianiu jajek wielkanocnych.
Ratowanie oryginalnych odmian roślin, a szczególnie dereni od lat bardzo poważnie traktuje Ogród Botaniczny-Arboretum w Bolestraszycach koło Przemyśla w Polsce. Setki starych odmian drzew owocowych uratowano przed wyginięciem dzięki węgierskiemu leśniczemu. Nawet Słowacja ma swoich entuzjastów. Stare odmiany drzew owocowych są również ratowane przez młode pokolenie, które rozumie głęboki sens takiego podejścia. Oskoruša, w przeszłości cenione drzewo o małych owocach przeżywa renesans na Morawach.
Perełka architektoniczna Jurkovic - domek Libušín w Beskidzie Morawsko-Śląskim po niszczącym ogniu ponownie podnosi się z popiołów. Polski Orawski park etnograficzny zachowuje dla przyszłej generacji wspaniałe dziedzictwo przodków z Górnej Orawy. Poznamy także Jona Lazorika, wizjonera i nieustającego ratownika sztuki i kultury ludowej . Wizyta w Muzeum Lotnictwa w Szolnok na Węgrzech to ekscytujący i niezapomniany moment dla dzieci i dorosłych.
Każdy z krajów ma miejca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Są atrakcjami dla turystów odwiedzanymi przez miejscowych, ale często mało znanych dla obcokrajowców.
W ostatnich latach wiele historycznych miejsc nabrało niezwykłego blasku.
Otwarte granice pomiędzy naszymi krajami sprawiają, że podróżowanie i turystyka mają coraz częściej charakter międzynarodowy. Powstają trasy i szlaki turystyczne, które zachęcają do odwiedzania przygranicznych terenów, często bardzo nieznanych ale atrakcyjnych dla sąsiadów. A można je poznawać na różne sposoby.
Tereny Czwórki Wyszehradzkiej obfitują w miejsca, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Są często unikatami na skalę światową odwiedzanymi przez turystów i szukających odpoczynku i relaksu. A wszystko dzięki darom z natury, takie jak wody termalne czy solne komnaty.
W każdym kraju można znaleźć miejsca z którymi łączą się legendy i niezwykłe historie. Często właśnie niesamowite opwieści są dodatkowym magnesem przyciągających turystów. W tym odcinku programu zachęcamy to odwiedzenia niezwykłych miejsc i poznania ich tajemniczych historii.
Regionalna i lokalna żywność, ekologiczne produkty są coraz bardziej popularne wśród mieszkańców. W tym odcinku pokazujemy jak powstają smaczne, zdrowe i tworzone zgodnie z dawnymi recepturami smakowitości, które są charakterystyczne dla regionów Czwórki Wyszehradzkiej.
Niezależnie od pory roku są miejsca w naszych krajach, które warto poznać i odwiedzić.
Często mało znane stanowią nie lada atrakcję dla gości. A są nimi skansen pszczelarski, zapora wodna, Interaktywne Centrum Wrażeń Nauk Przyrodniczych Futura oraz atrakcje Tatrzańskiej Łomnicy.
W każdym z krajów Czwórki Wyszehradzkiej nie brak utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży.
Czy potrafimy pokierować ich zdolnościami. Jak wygląda dzień powszedni młodych artystów z Czech, Słowacji, Węgier i Polski, gdy muszą dzielić czas na naukę i szlifowanie swoich muzycznych umiejętności. O czym marzą i jaka czeka je przyszłość.
Zima to także dobra pora roku do realizacji swoich pasji. Na dodatek mogą przynosić wiele przyjemności i być korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. W programie o morsowaniu w lodowatej wodzie, łyżwiarstwie figurowym i kajakarstwie po ciepłej zimą rzece.
Współczesne kawiarnie i restauracje to nie tylko miejsce spożywania smacznych posiłków w atrakcyjnych wnętrzach. To także okazja do niezwykłych wrażeń nie tylko smakowych… a na przykład zoologicznych.
W tym odcinku filmowe wizytówki drugich co do wielkości miast krajów Czwórki Wyszehradzkiej oczami dziennikarzy czterech krajów. Poznajmy więc Kraków, Brno, Debreczyn i Koszyce.
W każdym z naszych krajów nie brak pasjonatów latania. Tych zawodowych i amatorskich. Możliwość wzbicia się w powietrze, szybowania w przestworzach i oglądania świata z góry jest zawsze niezwykłym przeżyciem.
W każdym z krajów modne stają się festiwale kulinarne, gdzie można skosztować regionalnych i lokalnych potraw, poznać ich recepturę i wyszehradzkie smaki.
Odwiedzenie interesującego miejsca na mapie naszych krajów często łączy się z dodatkowymi wrażeniami i atrakcjami jakie można przeżyć podczas pobytu.
W programie sylwetki ludzi, którzy za swoją pasję i sposób na życie wybrali sport. Trenują wytrwale z poświęceniem aby nie tylko zdobywać sportowe laury, ale też by pokonać swoje problemy.
W każdym z krajów są szkoły , które wyróżniają się swoją oryginalnością i odbiegają od wizerunku zwykłej placówki oświatowej. Uczniowie zdobywają wiedzę i kształtują umiejętności w różnych dziedzinach, aby praktycznie skorzystać z nich w przyszłości.
Coraz częściej tradycje, folklor i lokalna przeszłość stają się inspiracją dla współczesnych, którzy wykorzystują je w różnych dziedzinach twórczości i kultury.
Nasze kraje stały się drugim domem dla obcokrajowców. Mimo różnic kulturowych znaleźli sobie miejsce odnosząc sukcesy na różnych polach działalności zawodowej i społecznej.
Jak w naszych krajach funkcjonują domy dziecka. Jak pomagamy najmłodszym , których skrzywdził los. Czy w tej dziedzinie możemy być przykładem dla innych.
Choć od II wojny światowej minęło 70 lat, pamięć o jej dramatach i okruciństwie są stale obecne w krajach czwórki wyszehradzkiej.
Wciąż pozostało wiele śladów i pozostałości tamtych czasów. Dla współczesnych są ostrzeżeniem, aby nigdy nie powtórzyły się takie czasy.
Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki został powołany do wspierania wspólnych inicjatyw czterech krajów. Kwartet jest także wspierany przez Fundusz. W programie o innych interesujących przedsięwzięciach organizowanych w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.
Drewno od wieków stanowiło podstawowy materiał budowlany. Służyło do tworzenia narzędzi, sprzętów czy zabawek. Było doskonałym tworzywem artystów. Po latach fascynacji nowymi materiałami powracamy do tego co naturalne i ekologiczne. Z wielką pieczołowitością ratujemy i odnawiamy drewniane budowle. W programie przedstawiamy prawdziwych artystów, którzy z drewna potrafią stworzyć cuda.
Poznawanie przeszłości w aktywny sposób staje się coraz bardziej modne w krajach Czwórki Wyszehradzkiej. Powstają liczne grupy i stowarzyszenia, które rekonstruują dawne stroje, mundury i wyposażenie. Biorą udział w odtwarzaniu wydarzeń i bitew, ucząc aktywnie historii swoich terenów. Rywalizują w zawodach, realizują swoje pasje, a przy tym doskonale się bawią.
W tym odcinku o historii i współczesności klasztorów i opactw. Dziś nie stanowią jedynie odosobnionych miejsc kultu religijnego, oazy ciszy i spokoju. Otwierają się na współczesność. Miejca dostępne kiedyś jedynie dla zakonników, odwiedzają turyści i badacze historii. Prowadzą różnorodną działalność: wydają książki, produkują wyroby zielarskie, promują kulturę i turystykę, korzystając z funduszy Unii Europejskiej.
Tematyczne ścieżki przyrodnicze odkrywają przed turystami wiele tajemnic i niezwykłości. Stają się atrakcjami, bo nie tylko można tu aktywnie spędzić czas, ale poznać osobliwości architektury, fauny czy historię terenów, po których wiodą szlaki.
Adrenalina, wyzwania, przygoda, realizacja pasji – to przyświeca bohaterom tego odcinka programu. Uprawiają dyscypliny wymagające sporej odwagi, a są to: motocyklowy trial, speleologia, miejski parkour i wspinaczka.
Instrumenty muzyczne ręcznie tworzone przez mistrzów w swojej profesji. Wszystkie mają niepowtarzalny urok i brzmią doskonale. Niezależnie czy są to drumle, skrzypce czy fortepian.
Coraz bardziej przykładamy wagę do tego co i jak jemy. Współczesna kuchnia to nie tylko zaspokajanie głodu, ale także dbanie o zdrowie, oferta turystyczna czy dziedzina sztuki.
W każdym kraju działają filmowcy amatorzy realizując pasje bez wielkich budżetów. Choć wydaje się to nierealne, kręcą filmy, osiągają sukcesy, pokazują nam świat swoimi oczami.
Wydawanie książek to coraz trudniejsze zadanie. Co robić by dotrzeć do czytelnika. W programie przykłady z czterech krajów.
Nauka, wynalazki, nowoczesne rozwiązania – to wszystko sprawia, że żyje nam się lepiej. Reporterzy z czterech krajów pokazują miejsca , rozwiązania i naukowców, którymi warto się pochwalić.
Quartet is the only permanent common programme prepared and aired in all four public service TV stations of Poland, Czech Republic, Hungary and Slovakia since 2000. Currently it is broadcast in Polish television TVP3 local TV station, TVP Polonia, Czech television CT, Slovak television RTVS and in Hungarian television MTV2, Duna TV.
There are premiere TV magazines broadcast monthly with the total timing of 26 minutes. Each magazine deals with one main topic presented from the point of view of particular journalists from the four countries. Countries prepare their own language versions of the programme consisting of 4 shots - three from the partners and one own shot.
Quartet magazine has also a common jingle, graphic design and subtitles. The televisions prepare their own language versions. Quartet magazine was awarded The International Visegrad Prize in 2015 by the Visegrad Group ministries responsible for culture. It took only 4 months to make the first idea about a common V4 magazine happen and broadcast its premiere episode.
In autumn 1999 directors of regional TV studios of the public service televisions from Poland, Czech Republic and Hungary were invited by Marian Kleis, director of STV Kośice to meet up in Kośice. TV studio Kośice was the first one in Czechoslovakia to cooperate with the western televisions united in the CIRCOM REGIONAL association. They have been producing programmes called ALICE and later on The Wheel of life. Directors therefore wanted to use the gained knowledge and create a trans-border programme. Inevitable expert advice was provided by one of the five members of executive of CIRCOM REGIONAL Jaromir Bureś from Kośice. Then the directors general began to look for opportunities of cooperation within Visegrad Four countries. One of the very first creative suggestions was to produce a common TV Euro-magazine. The idea was developed by then a PR manager Jan Dianiśka who came up with a new programme called CARPATHIANS. Creators of the future trans-border magazine managed to organise another meeting in Szeged, Hungary in the same year. They discussed the content and a common title which was supposed to sound similar in all four languages - QUARTET.
The meeting in Ostrava, Czech Republic was attended by newly appointed national coordinators Luba Kol'ova Slovakia, Piotr Socha Poland, Vladimir Stvrtna Czech Republic and Erika Kocsor Hungary. This time their task was to choose the best common jingle from 4 versions and then the premiere QUARTET magazine could start with the new millennium. All beginnings are difficult so we were preparing 8 topics for each episode until we realised that QUARTET should rather have one common topic from 4 points of view in. In past every regional TV studio - Kośice, Banska Bystrica, Cracow, Rzeszów, Brno, Ostrava, Miskolc and Szeged used to prepare one shot for each magazine. Those were the times when all texts and TV records had to be transcribed and transmitted on BTC and sent by regular mail to the partner countries monthly. Coordinators used to pick up the shipments at customs-house and officially inform the officers about their content. The whole process was very unreliable so after 2 years of stresses to meet the broadcast deadlines we finally changed the system. A 6 minutes long shot was prepared by one studio from each country monthly so we could get deeper into the topics. Magazine composition, translations, subtitles, dubbing, completion and broadcasting has always been realised by one regional TV studio from each country.
Besides all changes of the working procedures and used technologies there has only been one personal shift. After 10 years of cooperation Hungarian National coordinator from Szeged Erika Kocsor was replaced by Zsuzsa Sari. BTC video tapes were replaced by DVC technology and 4:3 aspect ratio has changed to 16:9. After 15 years the viewers could watch the QUARTET magazines in Full HD quality and find it later in web-archives of televisions. Internet has become the biggest help for translators who do not have to come to pick up the texts from the studios because now they have e-mails.
Since foundation of The International Visegrad Fund in 2000 the QUARTET coordinators has been applying for grants to finance their work meetings twice a year in different country. They have been successful eight times and also got financial support to organise festival of regional TV studios' production called Visegrad Seal four times. QUARTET does not try to solve political problems. On the other hand this programme educates, informs and tries to bring the four nations closer together. After 17 years of regular continuous broadcast it is a rare exception in this dynamic media space
Since the beginning of QUARTET magazine we have broadcasted almost 230 premiere episodes. Approximately 900 reports, profiles and documentaries attracted the attention of several million of viewers in the four neighbouring countries. Topics inspired by the lives of ordinary people, success, troubles and their solutions, economy, education, science, culture, history, ecology, sport or various natural places of interest, these are the universal and timeless topics with the particular European character. It is mostly its thematic potential that enables QUARTET project to become a successful TV programme broadcast also on a weekly basis.
When considering concept of a new common Visegrad Four Television directors general of the public service televisions of V4 countries take QUARTET project as the main programme and example that such cooperation is possible. Connecting forces and financial sources is the way for further production and preparation of common concerts and entertainment programmes.
Social networks and social media as such are also gaining importance not only among the young viewers therefore we are trying to keep up with the times. Viewers do not have to call us anymore if they missed some information from live programme because now everything can be found in online TV archives, on our website or facebook. Last but not least International Visegrad Fund and its support is the future perspective of QUARTET project. Especially thanks to the personal meetings of creators and producers we have been able to improve the content and production of QUARTET magazine, solve troubles and even save the programme sometimes. Considering other workload we would not have been able to visit so many interesting places and personally verify the attractiveness of these places for our viewers.
To sum up the relevance of this programme was confirmed by the award of the Visegrad prize given by the ministries responsible for culture of V4 countries. It was the first time when a TV programme of all four countries was awarded this prize.
KVARTETO TEAM:
SLOVAKIA: Luba Kol'ova, Natasa Lutterova, Jozef Puchala, Leopold Henzely, Viola Oceliakova, Zsuzsa Sarkozy, Ladislav Csiky POLAND: Piotr Socha, Katarzyna Kotula, Beata Padel, Maciej Dzwigaj CZECH REPUBLIC: Vladimir Stvrtna, Nora Obrtelova, Marta Ruzickova, Krunoslav Keteles
HUNGARY: Sari Zsuzsa, Kiss Monika, Szel Zsolt, Szogi Laszlo, Kajtsa Zoltan, Nagy Istvan
Four different languages sound to be in a perfect harmony in this programme and we believe in QUARTET'S long future
PhDr. Ľuba Koľová
KOORDINÁTOR KVARTETA STV Kosice
Národným koordinátorom za Slovensko je PhDr. Ľuba Koľová, vedúca Redakcie národnostného vysielania košického televízneho štúdia RTVS
RTVS, štúdio Košice, Rastislavova 13, Košice t.č.: 055/7233 210,
mobil: 0905 639 910 luba.kolova@rtvs.sk
SÁRI ZSUZSA
a KVARTETT KOORDINÁTORA
MTVA Szeged
A Kvartett felelős szerkesztője, Sári Zsuzsa harminc éve a Magyar Televízió munkatársa, számos magazinműsor és díjnyertes dokumentumfilm szerkesztője és rendezője.
Medimédia KFT Ügyvezető igazgatók : Borbély Zsuzsa, Pató Tibor
Cím: 6722 Szeged Kosssuth L. sgt.29.
Telefonszám: +36 62 549 200
kvartett@mtva.hu
Vladimír Štvrtňa
KOORDINÁTOR KVARTETA
ČT Ostrava
V ostravském studiu České televize pracuje řadu let. Nejvíce ho však oslovil televizní dokument. Jako dramaturg se podílel na velmi sledovaných dokumentárních cyklech, později Nevyjasněná úmrtí a na pokračování projektu pod názvem Příběhy slavných.
Česká televize Ostrava
Dvořákova 18
728 20 Ostrava 1
vstvrtna@gmail.com
Piotr Socha
koordynator Kwartet
TVP3 RZESZÓW
Dziennikarz, reporter, wydawca i autor programów w TVP. Z telewizją związany od 1992 roku. Współtworzy m.in. programy poświęcone współpracy międzynarodowej. Obecnie sekretarz programu TVP3 Rzeszów.
Telewizja Polska S.A. Oddział
w Rzeszowie
Telefon: +48 (17) 86 13 368
Fax: +48 (17) 86 13 368
piotr.socha@tvp.pl